Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Rongide mudelid

Mudel ja prototüüp, tehnilised küsimused, dekoodrid, soundi- ja aurugeneraatorid, dekoodrite seadistamine ehk CV, kollektsioon.
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

Roco h0e RüKB 11° 13.04.2021 18:38 #2049

  • Ivar S.
  • Ivar S. avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Postitusi: 278
  • Sind on tänatud: 52
Ajajärk: I
Pikkus siduriotstest: 84 mm.
Min. kurviraadius: 228 mm.
Kaal: 81 g.
Kiirus: ei tea veel
Karbist võttes analoog, NEM651 dekoodripesa.

 

Peale tunniajalist sissesõitu tundub et vedur on üsna asjalik. Vähemalt ei kukkunud midagi küljest ära :). Eriti meeldib mulle see et sidurid on vägagi autentse väljanägemisega (ja täitsa toimivad sealjuures). Komplektis on kaasas ka tavalised h0e sangasidurid, aga need on koledad ja vähemalt sellele vedurile ma neid paigaldada ei kavatse. Väikese virinana võib muidugi mainida asjaolu et vedur on edaspidi sõites palju häälekam kui tagurpidi sõites. Mis aga puutub mudeli niiöelda autentsusesse, siis minu meelest on Roco sellega üsna kõvasti mööda pannud. Internetis tuhlates mul ei õnnestunud leida ühtegi vihjet sellele et HF110C tankvariant oleks kunagi RüKB (Rügensche Kleinbahn) liinidel sõitnud. Samuti ei leidnud ainsatki vihjet et antud vedurit oleks iial tootnud Hanomag.  
Koledad ja veel koledamad h0 elektrivedurid; ČSD; Piko SmartControl, ESU ECoS2.1
Pühakirjas seisab: "Palehigis pead sina oma igapäevase mudelraudtee nimel rügama!"
Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas Ivar S..

Roco h0e RüKB 11° 15.04.2021 04:12 #2050

  • tunturi
  • tunturi avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • Postitusi: 366
  • Sind on tänatud: 50
Mida aeg edasi, seda rohkem arvan et vedurijuht peab kabiinis olema, vähemalt mitmikveol esimeses.
 
GE ja EMD veeremi fänn

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Roco h0e RüKB 11° 15.04.2021 07:32 #2051

  • Ivar S.
  • Ivar S. avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Postitusi: 278
  • Sind on tänatud: 52

Mida aeg edasi, seda rohkem arvan et vedurijuht peab kabiinis olema, vähemalt mitmikveol esimeses.
Jõudu ja viitsimist mööda olen ma juhte ikka paigaldanud, umbes 25-l protsendil veduritel on praeguseks juhid peal ka. Oleks võibolla rohkematel, aga juhid said mul otsa ja pole viitsinud uusi juurde hankida.
Koledad ja veel koledamad h0 elektrivedurid; ČSD; Piko SmartControl, ESU ECoS2.1
Pühakirjas seisab: "Palehigis pead sina oma igapäevase mudelraudtee nimel rügama!"

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Roco h0e RüKB 11° 07.05.2021 08:24 #2067

  • k6ps
  • k6ps avatar
  • Pole saidil
  • Noor foorumlane
  • Noor foorumlane
  • Postitusi: 31
  • Sind on tänatud: 8
HOe sidurite maailm tundub üsna mittestandardne. Huvitav kas oleks mõistlik plaanida HOe rongi erinevate tootjate veeremiga? Näiteks kui kergelt saaks sellele Roco vedurile Bemo vaguneid taha haakida?

Teine küsimus: kas sellel tuled põlevad? Poodides ei loe nagu välja tootekirjleldustest. Või siis ei oska otsida õigest kohast..

Lisaks, kas ma näen õigesti pildilt, et juhist saaks sellesse vedurisse ainult ülemise poole paigaldada?

k6ps 
Präänikuküla, A.D. 1935 (HO/HOe, DC analoog, Arduino)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas k6ps. Põhjus: Lisasin juhi küsimuse.

Roco h0e RüKB 11° 07.05.2021 08:41 #2068

  • Ivar S.
  • Ivar S. avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Postitusi: 278
  • Sind on tänatud: 52
Antud veduril on komplektis kaasas ka standardsed h0e sangasidurid, niisiis eriline probleem erinevate tootjate vagunitest rongi koostada ei ole.

Tuled ei põle paraku.

Juhti tuleb sellel (ja see pole ainuke) veduril tõepoolest kõvasti lõigata. Tegelikult ma ei tea kas pärast hääldekoodri ja kõlari paigaldamist sinna kabiini juhi jaoks üldse ruumi jääbki.
Koledad ja veel koledamad h0 elektrivedurid; ČSD; Piko SmartControl, ESU ECoS2.1
Pühakirjas seisab: "Palehigis pead sina oma igapäevase mudelraudtee nimel rügama!"
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: k6ps

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Roco h0e RüKB 11° 07.05.2021 19:19 #2069

  • Ivar S.
  • Ivar S. avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Postitusi: 278
  • Sind on tänatud: 52
Proovisin erinevaid variante omavahel kokku panna.

Siin siis selle veduri ja sellega kokkusobiva vaguni sidurid, ühendamiseks on kaasas paikaklikitavad pulgad. Mõneti tülikas peale panna, aga lahti nad naljalt ei tule.

Roco sidur ja Liliputi vaguni küljes olev h0e standardsidur. See et neid omavahel haakida saab üllatas mind ka.

Standardsidur ja Roco väliraudtee traatsangaga sidur - ei hakkagi omavahel kokku, kõrgused erinevad, lahenduseks on kas traatsanga eemaldamine, või pöördvankri ringikeeramine (lihtsam) nii et taatsang jääb vaguni kõhu alla ja väljapoole jääb ainult siduri küünis.

 
Koledad ja veel koledamad h0 elektrivedurid; ČSD; Piko SmartControl, ESU ECoS2.1
Pühakirjas seisab: "Palehigis pead sina oma igapäevase mudelraudtee nimel rügama!"
Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas Ivar S..

Roco h0e RüKB 11° 09.05.2021 17:41 #2070

  • admin
  • admin avatar
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Postitusi: 621
  • Sind on tänatud: 56
Kõige ülemisel pildil on HOm veeremile iseloomulikud sidurid. Kusagil toodetakse HOe jaoks ka nn Kadee-sidureid (pean  selle info jaoks kuhjast õige paberi üles leidma). Sangaga sidurid tundub olema ikkagi selline ülemaailmne standard, sest nii on silma jäänud. See, et väliraudtee vagonettide sidurid on teistsugused ja kokku ei sobi, oli minu jaoks uus teadmine. Minu kogemused HOe erinevate firmade vagunite ja siduritega tulevad veidi hiljem, sest senine veerem on kõik ühe mehe näputöö.

Rongimees Einar  
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Roco h0e RüKB 11° 10.05.2021 11:15 #2073

  • Ivar S.
  • Ivar S. avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Postitusi: 278
  • Sind on tänatud: 52

See, et väliraudtee vagonettide sidurid on teistsugused ja kokku ei sobi, oli minu jaoks uus teadmine.
Ma ei ole päris kindel kas see väliraudtee vaguni siduri kokkusobimatus teiste siduritega on üleüldine, Roco väliraudtee veduriga millel on standardne h0e sangasidur sobivad nad küll, samuti sobib väliraudtee veduri taha see konkreetne Liliputi vagun. Võib täiesti vabalt olla et tegu on konkreetse vaguni iseärasusega. Laiemaid järeldusi ei oska ühe vaguni pealt teha, eks aeg näitab kui mul neid erinevate tootjate h0e vaguneid natuke rohkem koguneb.
Koledad ja veel koledamad h0 elektrivedurid; ČSD; Piko SmartControl, ESU ECoS2.1
Pühakirjas seisab: "Palehigis pead sina oma igapäevase mudelraudtee nimel rügama!"

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas Ivar S..
  • Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.657 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum