Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Rongimees Einari jutunurk
Kui rongimees.ee on raamat, siis minu jutunurk foorumis on nädalakiri. Seda raamatut täiendan mõned korrad aastas ja uudiste edastamiseks jääb sellest väheks. Palju väikseid aga huvitavaid asju jääb hoopiski kirja panemata. Foorumisse postitamine on kordades lihtsam artikli üleslaadimisest veebilehele. Kasutan selle uue võimaluse rõõmuga ära. Loomulikult on jutunurk kommentaatoritele avatud, aga uusi alateemasid kasutajad siia lisada ei saa.

Rongimees Einar
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

19 jaanuar 2020 - kirjanduse ostmine Saksamaalt 18.01.2020 22:31 #1772

  • admin
  • admin avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Postitusi: 621
  • Sind on tänatud: 56
Hei, kalendriaasta on vahetunud ja looma-aasta vahetub ka kohe - on vist viimane aeg ka siin mõni sõna kirja panna.

Raamatute ja ajakirjade tellimine Saksamaalt on viimasel ajal ikka üks paras jant olnud. Nii oli ka seekord. Tellisin üle mitme aasta ühe numbri ajakirjast "Modelleisenbahner" (mudelraudteelane) ja sama kirjastuse paar almanahhi sarjast "Modellbahn Schule" (mudelraudtee kool). Viimase numbrid olid pärit aastate tagusest ajast ja seepärast saadaval e-raamatuna. Paraku oli tellimisel silme eest selgelt kirjutatud formaat A4 (megabaidid olid märkimata jäetud) ja ma arvasin, et kõik kolm tulevad korraga. 2 jaanuaril sain ajakirja "Modelleisenbahner" 1/2020 kätte aga teisi kirjutisi ei olnud. Kohe läks kiri Saksamaale ja sealt värskendati minu mälu, st et on e-raamatutena. Aga kus on siis allalaadimiseks vajalikud lingid ja koodid? Pealegi oli ostmisest mööda juba kuu aega. Selgus, et selles kirjastuses laetakse need üles ostja kontole ja ostja peab ise sisse logima ja otsima hakkama. Kõik ostetu on ilusasti käes, aga kas ma sellest targemaks ka sain? Mingis mõttes küll. Näiteks on pealkiri ja sisu täiesti erinevad asjad (nagu ka Eesti ajakirjanduses) ja üldse on kogu värk liiga saksa-keskne. Räägin siis järjekorras ja ühekaupa.

"Modelleisenbahner" 1/2020 on sisult raudtee ajakiri mudelraudteelastele (vastupidine variant meeldiks mulle rohkem). Niisiis on lõviosa mahust Saksa raudteede ajalugu ja tänapäev, siis on veel palju reklaami (eriti Märklini oma) ning paar lehekülge ka maketiehituse teemadel. Sel korral oli lugu mõõtkavast Z!!!

"Modellbahn Schule" 15 - Digitales Anlagen Betrieb. Eeldasin, et kogu maht (100 lk) on teemapõhised, aga oli vaid 40lk ja seegi tolleaegsete toodete reklaamihõnguline tutvustav info!! Ei mingeid rakendusskeeme ega nippe!. Ülejäänud lehekülgedel oli reklaami kõrval palju väiksemaid ja juhuslikke teemasid (loomadega ministseenid maketil, minililled maketil, bordell ning nudistide rand jm paljaste figuuride kujutamine maketil). Ilmselt oli väga oluline teema!

"Modellbahn Schule" 16 - kitsarööpmelised. Lootsin, et maketid, aga oli hoopis täiuslikult koostatud saksa kitsarööpmeliste ajalugu koos piltidega veeremist (mis õnneks olid mudelid maketil). Lisateemadest midagi olulist ei leidnud (plastist majade kokkupanek, tugimüüridest, isetehtud telegraafipostid ja okaspuud).

Targemaks sain siis niipalju, et ajakirju Saksamaalt osta ei tasu! samas oli hammas ikka verel ja tellisin 2018 aastal välja antud raamatu "Kompakt-Anlagen". Eesti keeli on juttu siis ühele raamile ehitatud makettidest, mis on suuremad kui minimaketid ja väiksemad, kui 5 m2. Äkki seekord ei pettu!

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.112 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum